Reiki kai kam gali atrodyti „naujas amžius“, tačiau tai yra viskas, kas nauja. Tiesą sakant, tai yra gydymo būdas, kurio šaknys yra senovės kultūrose. Reiki naudoja tai, kas žinoma kaip visuotinė gyvybės jėga – ki arba qi – žmonių gyvenimui ir negalavimams pagerinti.
Kas yra Reiki?
Turinys
Terminas „reiki“ kilęs iš japoniškų žodžių „rei“, reiškiančio universalumą, ir „ki“, reiškiančio gyvybiškai svarbią gyvybinę energiją, tekančią per visus gyvus dalykus. Kai kurie praktikai apibūdina reiki kaip akupunktūrą be adatų.
Reiki yra papildomas sveikatos metodas, kuriame praktikai uždeda rankas ant skirtingų kūno vietų arba virš jų. Tai pagrįsta Rytų medicinos įsitikinimu, kad gyvos būtybės turi energijos laukus, kurie palaiko jų sveikatą ir gyvybingumą.
Kita vertus, energijos blokai trukdo įgimtam energijos srautui, sukeldami ne tik sveikatos problemas, bet ir neigiamas gyvenimo aplinkybes, tokias kaip finansinės ar santykių problemos. Remiantis įsitikinimais, bet kurios gyvos būtybės energijos blokus galima gydyti, todėl kai kurie praktikai taip pat dirba su gyvūnais ir augalais. Reiki specialistai sutelkia dėmesį į energijos blokų jutimą ir energijos perkėlimą į didžiausią kliento gerovę.
Reiki istorija
Yra mažiausiai 30 šiek tiek skirtingų reiki šakų, tačiau Usui yra pati populiariausia forma. Usui yra metodas, kurį Japonijoje praktikavo ir mokė jau 1900 -aisiais Makao Usui, kuris laikomas šiuolaikinio reiki įkūrėju.
Usui reiki į Vakarus atvyko per Havajus 1930-aisiais Japonijos kilmės amerikietės Hawayo Takata dėka. Ji grįžo į gimtąją Japoniją, norėdama išgydyti savo fizinius ir psichinius negalavimus, įskaitant plaučių būklę, astmą ir nervų sutrikimą po vyro mirties. Vienas iš Makao Usui mokinių, daktaras Chujiro Hayashi, Takatą mokė reiki. Jos gydymo patirtis buvo tokia gili, kad Takata grįžo į Havajus ir tapo pirmuoju reiki Vakaruose mokančiu asmeniu.
Tačiau dėl to, kad JAV Antrojo pasaulinio karo metu buvo gausu prieš Japoniją nusiteikusių ir azijietiškų nuotaikų, Takata vengė naudoti pavadinimą „reiki“, o savo įkūrimą Kauai saloje vadino „gydomąja studija“. “, – teigia mokslininkas Nat Newton, Ph.D., Usui reiki meistras Orange County, Kalifornijoje.
„Takata pakeitė kai kuriuos mokymus savo anglakalbiams mokiniams ir baigė mokyti 22 mokinius reiki, kaip mes žinome šiandien“,-sako Niutonas. Šiandien tūkstančiai žmonių visame pasaulyje yra apmokyti Usui ir panašių reiki metodų.
Ko tikėtis Reiki seanso metu
Nors reiki galima lengvai atlikti beveik bet kokioje aplinkoje, tipiškas reiki seansas vyksta atpalaiduojančioje aplinkoje ar procedūrų kambaryje, panašiame į masažo terapiją. Niutonas kai kuriuos savo reiki seansus rengia gerai vėdinamose lauko erdvėse. Tuo tarpu daugelis reiki praktikų gydo nuotoliniu būdu ten, kur net nėra tame pačiame pastate kaip klientas.
Įprastoje gydymo kambario aplinkoje, kurioje dirba reiki praktikas ir klientas, klientas pradeda veidu į viršų ir yra visiškai apsirengęs. Jie gali trumpai aptarti savo negalavimą ar situaciją, kurią tikisi išgydyti. Sesija gali prasidėti trumpa meditacija, o paskui praktikuoja įvairius rankų judesius, kad lengvai paliestų arba užvestų pelės žymeklį ant įvairių kliento kūno dalių, kai jos yra veidu į viršų ir žemyn. Viso užsiėmimo metu specialistas daugiausia dėmesio skiria savo ketinimui išgydyti.
„Paprastai mes galvojame apie tai, kaip suaktyvinti klientui didžiausią naudą“, – sako Niutonas. „Kartais mes įsivaizduojame klientą kaip išgydytą. Tačiau visada ketiname teigiamai nusiteikti viskam, ko jiems šiuo metu reikia, kad tai tarnautų jų aukščiausiam labui. Mes nežinome, kas tai yra, ir manome, kad nežinome. Mes leidžiame reiki daryti tai, ką jam reikia “.
Įprasta sesija trunka nuo 30 minučių iki valandos, o kliento ir praktiko diskusija, anot Niutono, sunaudoja daug laiko. „Po sesijos aš visada praleidžiu laiką kalbėdamasi su savo klientais apie tai, kas jiems kilo, o gal ir apie tai, ką aš intuicijavau“, – sako ji.
Galimos Reiki naudos sveikatai
Skatina atsipalaidavimą
Labiausiai dokumentuota reiki nauda yra susijusi su atsipalaidavimo reakcija, kuri, pasak praktikų, remiasi natūraliu kūno gijimo procesu.
Dr Rachel Lampert, MD, Jeilio medicinos mokyklos medicinos profesorė ir jos kolegos ištyrė 37 pacientus po širdies smūgio. Pacientai buvo atsitiktinai suskirstyti į tris grupes: pacientai, kurie tiesiog ilsėjosi, tie, kurie gavo vieną reiki gydymo seansą iš slaugytojos, apmokytos reiki, ir tie, kurie klausėsi atpalaiduojančios muzikos. Mokslininkai išmatavo autonominės nervų sistemos (ANS) veiklą, kuri reguliuoja širdies ritmą, kvėpavimą, kraujospūdį ir virškinimą.
Lamperto komanda padidino širdies ritmo kintamumą (HRV), kuris yra širdies plakimų modelio matas, kurį kontroliuoja ANS. Kuo didesnis HRV po širdies priepuolio, tuo geresnės paciento perspektyvos, aiškina Lampertas.
Yale tyrime pacientams, kurie gavo reiki, buvo didesnis HRV ir pagerėjo emocinė būsena. „Mūsų tyrimas buvo labai gražus įrodymas, kad atpalaiduojantys dalykai daro naudą“, – sako Lampertas. „Mes parodėme padidėjusį sveikos nervų sistemos rankos aktyvumą“.
Gerina nuotaiką ir miegą
Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai stebėjo 99 pacientus keliose vietose, kad nustatytų vieno reiki seanso poveikį. Tyrimas – vienos rankos efektyvumo tyrimas, paskelbtas 2019 m . Alternatyvios ir papildomos medicinos žurnale – nustatė statistiškai reikšmingą nerimo ir depresijos simptomų, taip pat skausmo ir pykinimo pagerėjimą.
Papildomi tyrimai rodo, kad reiki padeda nuo depresijos ir nemigos. 2012 m. „ Indian Journal of Positive Psychology“ atliktame tyrime buvo tiriama 40 moterų, kenčiančių nuo depresijos ir nerimo. Pusė grupės buvo gydoma reiki du kartus per savaitę 10 savaičių, o kita pusė negavo jokio gydymo. Moterys, gavusios reiki, pastebimai pagerino depresijos simptomus ir miego kokybę.
Mažina fizinį skausmą ir gerina gyvenimo kokybę
Daugybė tyrimų nagrinėja reiki vaidmenį malšinant skausmą po kelio operacijos, atkurtą judesio diapazoną pažeistiems pečiams, atsigavus po cezario pjūvio, gydant hipertenziją ir gerinant gyvenimo kokybę pacientams, sergantiems reumatoidiniu artritu ar pacientams, kuriems taikomas įvairus vėžio gydymas .
Portugalų mokslininkė Zilda Alarcao ir jos kolegos pažvelgė į reiki gydymo poveikį, palyginti su fiktyviu ar netikru reiki dviejose kraujo vėžiu sergančių pacientų grupėse. Kiekvienoje grupėje buvo 58 pacientai, kurie keturias savaites kartą per savaitę buvo gydomi valandą-arba kas nors, išmokytas valdyti reiki, dirbo prie jų, arba kažkas, apsimetęs, kad daro reiki (fiktyvus reiki), praleido su jais valandą.
Tyrėjai nustatė, kad pacientai, kurie gavo tikrąjį reiki, parodė žymiai daugiau pagerėjimų, palyginti su kita grupe, bendrais fiziniais, aplinkos ir socialiniais gyvenimo kokybės aspektais, naudodamiesi Pasaulio sveikatos organizacijos gyvenimo kokybės apklausos portugalų kalba (WHOQoL-Bref), gerai vertinama tyrimo priemonė, kuri matuoja skausmą ir kitas gyvenimo kokybės problemas po intervencijos. Jie paskelbė savo rezultatus 2016 m. „ European Journal of Integrative Medicine“ .
Reiki rizika ir šalutinis poveikis
Daugybė tyrimų nepranešė apie neigiamą reiki poveikį, greičiausiai todėl, kad tai neinvazinis gydymas. Praktikai pastebi, kad klientai paprastai praneša, kad po sesijos jaučiasi atsipalaidavę, tačiau kai kurie jaučia energiją. Priklausomai nuo problemos pobūdžio, Niutonas sako, kad kai kurie klientai per kelias dienas ar savaites po sesijos taip pat gali jaustis labiau emocingi ar turėti kitų stiprių jausmų.
Nors yra profesionalus etikos kodeksas, reglamentuojantis reiki praktikus, nėra licencijavimo lentų, tokių kaip gydytojams, slaugytojams ar net plaukų stilistams. Reiki „meistras“ yra aukščiausio lygio mokymas, tačiau tarp praktikų yra daug įvairių mokymų ir patirties. Siekdami geriausio rezultato, praktikai pataria klientams atlikti namų darbus – paklauskite praktiko apie jų mokymą ir įgaliojimus, bet taip pat suraskite žmogų, su kuriuo bendraujate ir kuriuo pasitikite.
Viena iš galimų pavojų yra tai, kad klientai gali neteisingai suprasti reiki vaidmenį gydymo plane. Profesinės reiki asociacijos „Reiki Alliance“ etikos kodekse aiškiai nurodyta, kad reiki specialistai dirba kaip papildymas, o ne pakaitalas paciento gaunamai medicininei priežiūrai. Reiki taip pat nėra praktika, kuria siekiama sukelti abejonių dėl kitų medicininių gydymo būdų ir intervencijų. Klientai labai nerekomenduojami žiūrėti į reiki kaip į gydytojų, chirurgijos, terapijos ar paskirtų vaistų pakaitalą.
Klientai taip pat turėtų žinoti, kad nors reiki, pavyzdžiui, joga ar meditacija, gali kilti iš senų dvasinių praktikų, šiuolaikinis reiki nėra religija. Praktikai ir klientai yra iš visų gyvenimo sričių ir įsitikinimų sistemų. Reiki gavimas nėra skirtas trukdyti ar pakeisti kliento dvasinius ar religinius įsitikinimus.
Reiki įspėjimai
Pasak Nacionalinio papildomos ir integruotos sveikatos centro, reiki „buvo tiriamas dėl įvairių sąlygų, įskaitant skausmą, nerimą ir depresiją, tačiau dauguma tyrimų nebuvo aukštos kokybės, o rezultatai buvo nenuoseklūs“.
Natūralu, kad mokslininkai, studijuojantys reiki, prašo šio vertinimo skirtis. Jie sako, kad institucijos tiesiog turi pasivyti sparčiai besivystantį mokslą. „Šiuo metu turbūt yra paskelbta 60 ar daugiau tyrimų, į kuriuos galiu atkreipti dėmesį ir kurie rodo reiki naudą, tačiau vis dar egzistuoja šis atkaklus mitas, kad joks patikimas mokslas nepalaiko reiki“, – sako neurologė Natalie Dyer, mokslų daktarė, prezidentė. Reiki tyrimų centras, ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslas – tobulinti mokslo žinias ir reiki studijas.
Tačiau Dyeris pripažįsta, kad kai kuriuose tyrimuose trūko griežtumo, o kai kurie nerado statistiškai reikšmingos reiki naudos. Ji ragina atlikti daugiau aukštos kokybės tyrimų, kad būtų galima suprasti praktiką, jos veikimą ir jos apribojimus.
„Yale“ atliktame reiki tyrime po širdies smūgio mokslininkai pažymi, kad „nežinoma, ar teigiamas gydymo reiki poveikis muzikai atsiranda dėl kito asmens buvimo, žmogaus, turinčio gydomąjį tikslą, lengvo prisilietimo technikos ar veiksnių derinys “.
Kaip ir bet kuri intervencija, reiki specialistai įspėja, kad tai nėra vaistas nuo visų ligų ir neturėtų būti vertinamas kaip toks. Tačiau tai laikoma saugia ir pakankamai veiksminga, kad nemaža dalis – 15% ir vis daugiau JAV ligoninių siūlo būtent reiki gijimą. Lyderiai, Harvardas, Minesotos universitetas, Arizonos universitetas, UCLA ir kiti siūlo reiki kaip medicinos intervencijos papildymą.
Vidutinė Reiki seanso kaina
Reiki seansų išlaidos visoje šalyje skiriasi, tačiau tikimasi sumokėti tiek, kiek mokėtumėte už masažą. Didelėje didmiesčio zonoje už valandos trukmės reiki seansą galite sumokėti nuo 80 iki 150 USD.
Kaip rasti šalia jūsų esantį Reiki praktiką
Profesinės asociacijos yra puikus būdas surasti reiki praktikus ir mokytojus, kurie rimtai žiūri į praktiką ir mokymus. Reiki aljansas , Tarptautinė Reiki asociacija ir Tarptautinė Reiki praktikų asociacija siūlo internetines priemones, leidžiančias surasti praktiką jūsų vietovėje.
Šaltiniai
Friedman R, Burg M, Miles P, Forrester L, Lampert R. Reiki poveikis autonominei veiklai anksti po ūminio koronarinio sindromo . J Am Coll Cardiol . 2010; 56 (12): 995-6.Baldwin AL, Vitale A, Brownell E. Kryžminis akmuo: nuolatinis kritinis Reiki įvertinimas mokslinėje literatūroje . Holistinė slaugytojų praktika. 2010; 24: 260–276.Dyer NL, Baldwin AL, Rand WL. Didelio masto Reiki efektyvumo tyrimas fizinei ir psichologinei sveikatai . 2019: 1156-1162.Assefi N, Bogart A, Goldberg J, Buchwald D. Reiki fibromialgijos gydymui: atsitiktinių imčių kontroliuojamas tyrimas . Alternatyvios ir papildomos medicinos žurnalas. 2008; 14 (9): 1115-1122.Salles LF, Vannucci L, Salles A, Silva MJPD. Reiki poveikis hipertenzijai . Acta Paulista de Enfermagem . 2014; 27 (5): 479-484.Alarcão Z, Fonseca JR. Reiki terapijos poveikis kraujo vėžiu sergančių pacientų gyvenimo kokybei: atsitiktinių imčių kontroliuojamo tyrimo rezultatai . Europos integruotos medicinos žurnalas . 2016; 8 (3): 239-249.Bondi A, Morgan T, Fowler SB. Reiki poveikis skausmui ir nerimui moterims, hospitalizuotoms dėl akušerinių ir ginekologinių sąlygų . Holistinės slaugos žurnalas . 2020 m.Shirani N, Abdollahimohammad A, Firouzkouhi M, Masinaeinezhad N, Shahraki-Vahed A. Reiki energetinės terapijos poveikis skausmo sunkumui ir gyvenimo kokybei pacientams, sergantiems reumatoidiniu artritu: atsitiktinių imčių klinikinis tyrimas . Med Sci . 2014; 23 (96): 205-210.Buyukbayram Z, Saritas SC. Reiki ir vadovaujamų vaizdų intervencijos poveikis onkologinių pacientų skausmui ir nuovargiui: atsitiktinių imčių kontroliuojamas tyrimas . Naršyti: Mokslo ir gydymo žurnalas . 2021; 31: 1–5.Baldwin AL, Fullmer K, Schwartz GE. Fizinės terapijos palyginimas su gydymu energija, siekiant pagerinti judesių diapazoną asmenims, turintiems ribotą pečių judrumą . „Evid Based Complement Alternat Med“ . 2013 m.Fleisher KA, Mackenzie ER, Frankel ES, Seluzicki C, Casarett D, Mao JJ. Integruotas Reiki vėžiu sergantiems pacientams: programos vertinimas . Integruotos vėžio terapijos . 2014; 62-67.